Zapraszamy Was serdecznie do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem:
"NIE dla czadu - czujnik tlenku węgla w każdym domu"
"NIE dla czadu - czujnik tlenku węgla w każdym domu"
Organizatorem konkursu jest Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w
Bielsku-Białej oraz Beskidzki Cech Kominiarzy.
Poprzez ten konkurs organizatorzy chcą pokazać Wam zagrożenia związane z tlenkiem
węgla i sposobami jak się przed nim ustrzec. Czad jest gazem silnie trującym,
bezbarwnym i bezwonnym, bardzo niebezpiecznym, zwanym „cichym zabójcą”.
Do zatruć dochodzi bo nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo niebezpieczne
mogą być stosowane przez nas od lat praktyki dotyczące np.
uszczelniania okien czy też zaniedbania związane z przeglądem stanu
technicznego przewodów kominowych i wentylacyjnych.
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 16 lat. W konkursie przewidziane są dwie kategorie wiekowe:
- kategoria I- dzieci w wieku od 3 do 7
- kategoria II- dzieci w wieku od 8 do 16
- Technika wykonania pracDopuszczalna technika wykonania prac: rysunek, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie. Nie będą uwzględniane prace na szkle i z plasteliny, kompozycje przestrzenne oraz rzeźby. Dopuszczalny format prac konkursowych – A4, A3, B2 (największy).Na rewersie pracy konkursowej należy podać imię i nazwisko autora pracy oraz wiek, a także imię i nazwisko opiekuna wraz z numerem telefonu.Podział nagródPrace nadesłane na konkurs zostaną ocenione przez Jury, w skład którego wejdą przedstawiciele organizatorów Konkursu. Organizatorzy przewidują 3 nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej. Jury przysługuje prawo innego podziału nagród.Prace należy przesłać do 31 stycznia 2015 r. na adres: Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej
ul. Leszczyńska 43, 43-300 Bielsko-Biała, z dopiskiem Konkurs plastyczny (decyduje data stempla pocztowego)
GORĄCO ZACHĘCAMY DO UDZIAŁUTylko od września 2013 do marca 2014 r., czyli w ostatnim sezonie grzewczym, strażacy w całej Polsce wyjeżdżali do 3824 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w których 2290 osób zostało poszkodowanych, a 61 poniosło śmierć. Te liczby ukazują wielkość zagrożenia związanego z przypadkami występowania tlenku węgla (czadu) na terenie kraju w minionym sezonie grzewczym. Tragedie ludzkie zazwyczaj są wynikiem niewiedzy, co może się stać , kiedy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszych domach. Problem nasila się głównie w okresie jesienno-zimowym, pomimo faktu, że do pomiarów tlenku węgla strażacy wyjeżdżają w ciągu całego roku.Warto w domu lub mieszkaniu zainstalować czujkę dymu oraz czujkę tlenku węgla. Podstawową funkcją czujki tlenku węgla (czadu) jest wykrywanie czadu i generowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Podnosi ona poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia, pozwala na szybką reakcję użytkownika w sytuacji zagrożenia życia. Dla własnego bezpieczeństwa i sowich najbliższych warto instalować czujki tlenku węgla, które uratowały już nie jedno życie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz