poniedziałek, 15 maja 2023

#1 Książki, które możemy obejrzeć na Netflixie (+16)

 Cześć! :)

Dzisiejszy post jest skierowany do młodzieży i dorosłych, a dotyczyć będzie...ekranizacji książek, które możemy obejrzeć na Netflixie

Wielu z nas ogląda produkcje na tej popularnej platformie streamingowej, ale mało kto sięga po książkę, dzięki której powstał lub spopularyzował się film. A szkoda, bo zazwyczaj książki są bardziej szczegółowe i zawierają więcej wątków. 

Kolejność przedstawianych książek jest przypadkowa, ale wszystkie są warte uwagi i godne polecenia! Każdą z nich oczywiście znajdziecie w naszym dziale. 💗


1. Potwór

W Harlemie zostaje zastrzelony właściciel apteki. Za współudział w morderstwie zostaje posądzony szesnastoletni Steve Harmon. Czy jednak rzeczywiście jest winny zarzuconemu mu czynowi? Książka ukazuje jak wygląda sądownictwo oraz "utarte" wzorce zachowań i autorytety. 
Powieść pisana jest w formie scenariusza, ponieważ główny bohater w taki właśnie sposób opisuje swój proces i ciemne strony "systemu". 
2. Stranger Things

W drodze powrotnej do domu znika dwunastoletni Will Byers, którego zaginięcie jest początkiem dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń trapiących prowincjonalne miasteczko.
Z serii "Stranger Things" ukazało się wiele pozycji. Zarówno książkowych, jak i w formie komiksu. W naszym dziale znajdziecie ich aż 7! 
3. Ulica Strachu

Na Netflixie ukazała się trylogia zatytułowana - ,,Ulica Strachu" podzielona na poszczególne lata: 1994, 1978 oraz 1666. Poza filmami powstały także książki, które również mrożą krew w żyłach.  Akcja rozgrywa się w miasteczku Shadyside, w której to grupa przyjaciół próbuje rozwikłać zagadkę zbrodni dokonywanych przed laty. Nie są jednak świadomi, że czeka na nich śmiertelne niebezpieczeństwo. 
5. Ania z Zielonego Wzgórza

Życie Ani Shirley nie jest usłane różami. Na co dzień mieszka sierocińcu, ale mimo wielu trudności dzielnie stawia im czoła. Pewnego dnia los się uśmiechnął do dziewczynki i zostaje adoptowana. Po przybyciu na Wyspę Księcia Edwarda do domu Maryli i Mateusza, okazuje się jednak, że zaszła pomyłka. Rodzeństwo Cuthbertów chciało przygarnąć chłopca, by pomagał im na gospodarstwie. Postanawiają jednak zatrzymać dziewczynkę. 
6. Wiedźmin

Geralt z Rivii jest zabójcą potworów, który próbuje się odnaleźć w świecie, w którym gorszymi istotami są ludzie. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę oraz młodą księżniczkę, która skrywa bardzo groźną tajemnicę. W trójkę postanawiają jednak zmierzyć się licznym niebezpieczeństwom, które będą pojawiać się na ich drodze.  


7. Do wszystkich chłopców, których kochałam

Lara Jean rozpoczyna właśnie naukę w klasie maturalnej. Jej starsza siostra wyjechała na studia, rozstając się tym samym ze swoim chłopakiem, a najmłodsza z sióstr usiłuje przekonać tatę do posiadania psa. Siostry niedawno straciły matkę i chcą jak najbardziej pomóc ojcu w tym trudnym czasie, pomimo że każda z nich rozpoczyna swój osobny, indywidualny rozdział w życiu. Lara Jean w pudle, które dostała od mamy trzyma listy miłosne do swoich dawnych obiektów westchnień. Co jeśli pewnego dnia listy znikną i trafią do adresatów?  
8. Riverdale

W niewielkim miasteczku dochodzi do zabójstwa Jasona Blossom, syna jednego z najbardziej wpływowych osób w Riverdale. Grupa przyjaciół zmarłego próbuje wpaść na trop mordercy, zdemaskować i poznać jego tożsamość. Przez popełnioną zbrodnię całe miasto jest sparaliżowane ze strachu, a tajemnice miejscowych zaczynają wychodzić na jaw.  
9.  Tiny Pretty Things

Jest, to historia uczennic elitarnej szkoły baletowej, w której każda z nich chce być najlepszą na roku. Poza licznymi kłamstwami i manipulacjami, które stosują by osiągnąć swój cel stać je także na znacznie więcej. Czy to możliwe, że najlepsze przyjaciółki mogą stać się dla siebie wrogie, gdy w grę wchodzi światowa kariera?
10.  13 powodów

Clay Jensen po powrocie ze szkoły zauważa pod drzwiami dziwną przesyłkę. Zawartość paczki, to kilka taśm magnetofonowych, na których nastolatek słyszy Hannah, koleżankę która niedawno popełniła samobójstwo. Podczas nagrania wyjawia chłopakowi, że miała trzynaście powodów by odebrać sobie życie, a jednym z nich jest on. Wysłuchując całe nagranie dowie się jednak dlaczego. Słuchając taśmy poznaje jej uczucia, emocje i samopoczucie. 
Oglądaliście którąś z tych produkcji? Przeczytajcie również książkę! 📚   

Brak komentarzy: