środa, 9 czerwca 2021

Dzień Kaczora Donalda

Walt Disney w 1934 roku stworzył pewną, kultową postać, która jest bardzo lubiana aż po dziś dzień. Ma niebieskie ubranko, dziób i białe piórka. Wiecie już o kim mowa? Tak, to oczywiście Kaczor Donald! 

A wiedzieliście, że ma nawet swoje święto? Dzień Kaczora Donalda przypada na 9 czerwca. Jest, to idealny dzień by poznać tego uroczego kaczorka i jego przygody lepiej. Zanim polecimy kilka książek, to może troszkę ciekawostek. Co Wy na to? 💙

Pierwszy raz pojawił się w filmie The Wise Little Hen, czyli Mądra Kura z cyklu Silly Symphonies właśnie 9 czerwca 1934 roku. Filmową postać Donalda stworzył Dick Lundy, który był amerykańskim  animatorem i reżyserem. Pewnie doskonale znacie również jego przyjaciół: Myszkę Miki, Myszkę Minnie, Goofy'ego i Pluta. To właśnie z nimi bardzo często jest pokazywany w różnych produkcjach filmowych i książkach. Nie można zapomnieć także o Daisy, która jest największą miłością naszego bohatera. Ich wątek też bardzo przewija się w literaturze oraz na wielkim ekranie. Mówi się, że Donald był bohaterem 176 dzieł kinowych. Mnóstwo, prawda? 

Co cechuje Donalda? Jest postacią, która ciągle szuka pracy, przez co często bywa zadłużony. Jego największym rywalem jest sąsiad J. Jones. Nasz kaczorek na co dzień jeździ samochodem 1934 Belchfire Runabout, który potocznie zwany jest Trzystatrzynastką.


Brak komentarzy: