czwartek, 12 października 2023

#7 Potterowy czwartek z...

Drodzy Czarodzieje! 🔮

Dziś znów się spotykamy, ale tym razem z profesorem Kwiryniuszem Quirrellem

Kwiryniusz Quirrell urodził się w latach 50/60 XX wieku. Po ukończeniu jedenastu lat otrzymał list ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. 
Swoją różdżkę prawdopodobnie odziedziczył albo kupił w sklepie Ollivanderów na ulicy Pokątnej. Po dotarciu do szkoły Tiara Przydziału zadecydowała, że zasili on szeregi Ravenclawu.

Od dziecka dostrzec można było, że był bardzo inteligentny i utalentowany, ale przy tym jednocześnie delikatny. Często był obiektem żartów z powodu swojej nieśmiałości i stresowania się wszystkim. Niejednokrotnie czuł się niedoceniony, co sprawiło, że zaczął rozwijać się w kierunku Czarnej Magii, chcąc udowodnić swoją wartość i by czarodziejski świat o nim usłyszałUzyskał znakomite wyniki ze Standardowych Umiejętności Magicznych
Okropnie Wyczerpujących Testów Magicznych z Mugoloznawstwa oraz z Obrony przed Czarną Magią. 
Po ukończeniu szkoły został wówczas w niej nauczycielem z Mugoloznawstwa. Jednak po kilku latach zrezygnował z tej posady. 

W 1990 roku wziął roczny urlop i wyjechał w świat. Pragnął odnaleźć Lorda Voldemorta i posiąść jego wiedzę oraz umiejętności. 
Udało mu się to osiągnąć, jednak zamiast pozyskać, to czego oczekiwał, to stał się ofiarą. Czarny Pan wchłonął w jego ciało i opętał go. 
Od tamtej pory kierował poczynaniami Kwiryniusza znajdując się z tyłu jego głowy. 
To sprawiło, że Quirrell zaczął nosić fioletowy turban. Swoim uczniom opowiadał, że dostał go jako wyraz wdzięczności za pokonanie zombie od afrykańskiego księcia. 
Krążyły plotki, że w Albanii spotkał wampiry i miał kłopoty z wiedźmą. 


Voldemort kazał mu wrócić do Hogwartu i zacząć uczyć Obrony przed Czarną Magią. Quirrell ostatni rok swojego życia spędził na próbach zdobycia Kamienia Filozoficznego dla Riddle'a, ale nigdy mu się to nie udało.  


Quirrell pierwszy raz spotkał Harry'ego Pottera 31 lipca 1991 roku w Dziurawym Kotle. Chłopak był wówczas w towarzystwie Rubeusa Hagrida, z którym zmierzał na ulicę Pokątną, aby kupić różdżkę i inne potrzebne rzeczy do nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Quirrell był przerażony jego obecnością i jąkał się, gdy chciał coś powiedzieć.  

W Halloween 1991 roku Kwiryniusz wpuścił trolla do Hogwartu, by wywołać zamieszanie, chcąc dostać się do zakazanego korytarza na trzecim piętrze, gdzie Kamień Filozoficzny był ukryty. Nie udało mu się go wykraść, ponieważ był śledzony przez Severusa Snape'a, który skutecznie to udaremnił.  W swoim życiu jeszcze kilka razy chciał zostać właścicielem Kamienia.  

Kwiryniusz Quirrell usiłował zabić Harry'ego Pottera podczas meczu Gryffindoru ze Slytherinem. Severus Snape rzucał przeciwzaklęcia, by do tego nie dopuścić.
Hermiona Granger myśląc, że to nauczyciel eliksirów chce skrzywdzić Harry'ego zaczęła przesuwać się w jego kierunku, aby podpalić mu szatę. Przez przypadek popchnęła Quirrella, który się przewrócił i utracił kontakt z miotłą Pottera.  

Zmarł podczas jednej z prób zdobycia Kamienia Filozoficznego, jednocześnie mając w planach zabójstwo Harry'ego Pottera. Nie mógł dokonać zbrodni, ponieważ już przez samo dotknięcie chłopaka miał poparzone dłonie. 


Gotowi na garść ciekawostek? To zaczynamy!

1. Quirrell był jednym z nielicznych czarodziejów w Hogwarcie, którzy potrafili używać skomplikowanej magii (takie same umiejętności miał Albus Dumbledore) bez użycia różdżki.

2. Posiadał iguanę, którą trzymał w swojej klasie.

3. Bez problemu dogadywał się z trollami i miał do nich słabość. 

4. Kwiryniusz miał brązowe oczy. 

5. Turban Quirrella miał nieprzyjemny zapach (spowodowane przez twarz Czarnego Pana).

6. Urodziny obchodził 26 września. 


A Wy jakie macie zdanie o profesorze?
Dajcie znać w komentarzach! 


Brak komentarzy: