czwartek, 19 października 2023

#8 Potterowy czwartek z...

Drodzy Czarodzieje! 🔮

Nadszedł kolejny czwartek i kolejne spotkanie z gościem prosto z Hogwartu! Jak myślicie...kto będzie dzisiejszym gościem?

Podpowiedzią może być fakt, że ma bzika na punkcie quidditcha i mioteł. 


Już wiecie? Tak, chodzi o Rolandę Hooch


Rolanda Hooch przyszła na świat 29 października 1901 roku. Pochodzi z rodziny czarodziejów, zamieszkałej prawdopodobnie w Wielkiej Brytanii. W wieku jedenastu lat rozpoczęła naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Swoją różdżkę odziedziczyła lub kupiła. Istnieje możliwość, że w sklepie Ollivanderów na ulicy Pokątnej. Została przydzielona do jednego z czterech domów, ale nie wiadomo do którego. 
Odkąd zaczęła naukę w Hogwarcie doskonale radziła sonie z lataniem na miotle i z grą w Quidditcha.



Po ukończeniu edukacji została mianowana nauczycielką latania na miotle i sędzią meczów quidditcha z rąk dyrektora Fineasa Nigellusa Blacka.

Jest bardzo wymagającym nauczycielem i sprawiedliwym sędzią, który kieruje się zasadą fair-play. Jest ekspertem od wyścigów mioteł. 
Podziwiała Firebolta Harry'ego Pottera, wspomniała przy tym również, że po raz pierwszy nauczyła się latać na miotle Silver Arrow. 

Wyraźnie ekscytuje się, gdy jej uczniowie po raz pierwszy wzbijają się w powietrze na miotłach. Ma w sobie młodzieńczy entuzjazm i jest pełna współczucia. Znana jest również z tego, że bywa nieco surowa, ponieważ bezpieczeństwo jest dla niej najważniejsze. 
Jej zajęcia odbywają się na błoniach Hogwartu, w pobliżu cieplarni.  W swoim biurku  przechowuje piłki potrzebne do gry w quidditcha (kafla, tłuczki i złotego znicza)



Rolanda Hooch jako nauczycielka w Hogwarcie


Wścieka się, gdy ktoś lekceważy jej polecenia i ostrzeżenia, ale jest bardzo opiekuńcza (zaopiekowała się Nevillem Longbottom, gdy złamał rękę oraz bardzo przejęła się porwaniem Ginny Weasley do Komnaty Tajemnic). 


Ciekawostki! 😊

1. Jest fanką Gilderoya Lockharta. 

2. Prezentuje wysoki poziom w Obronie Przed Czarną Magią. 

3.  
 Jest posiadaczką Srebrnej Strzały, która niegdyś była jedną z najszybszych mioteł.

4. Była zaskoczona, gdy Albus Potter nie radził sobie z przywołaniem miotły, w przeciwieństwie do swojego ojca, Harry'ego. 




Mamy tu fanów Madame Hooch? Dajcie o sobie znać w komentarzach!

Brak komentarzy: