czwartek, 26 października 2023

#9 Potterowy czwartek z...

 Drodzy Czarodzieje! 🔮

Dziś mamy przyjemność przywitać kolejnego gościa ze świata magii, a mianowicie...Aurorę Sinistrę!


Aurora Sinistra urodziła się przed 1968 rokiem w rodzinie czarodziejów. 
W wieku jedenastu lat rozpoczęła swoją naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, gdzie została przydzielona do jednego z czterech domów. Różdżkę, którą się posługiwała kupiła (prawdopodobnie 
sklepie Ollivanderów na ulicy Pokątnej) lub odziedziczyła od
kogoś z rodziny
Od piątego roku nauki brała udział w lekcjach astronomii. Miała z niej dobre oceny, szczególnie z Standardowych Umiejętności Magicznych oraz Okropnie Wyczerpujących Testów Magicznych.  

We wrześniu 1985 roku objęła stanowisko profesora Astronomii w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Swoje zajęcia prowadziła o północy na szczycie Wieży Astronomicznej, najwyższego punktu zamku. Była obecna na wielu ważnych wydarzeniach podczas nauki Harry'ego Pottera w Hogwarcie. W roku szkolnym 1992/1993 profesor była świadkiem odkrycia spetryfikowanego ucznia, Justina Fincha-Fletchleya. Wraz z Filiusem Flitwickiem przetransportowała go do Madame Pomfrey w skrzydle szpitalnym. 

roku szkolnym 1994/1995 w Hogwarcie odbył się Turniej Trójmagiczny. Na uczcie z okazji rozpoczęcia semestru profesor Sinistra usiadła pomiędzy Severusem Snape'em, a Pomoną Sprout, z którą prowadziła konwersację.

Profesor Sinistra uczestniczył w Balu Bożonarodzeniowym  w 1995 roku i tańczyła wówczas dwukrok z  Bartemiusem Crouchem Juniorem, który udawał Alastora Moody'ego. 

W nowym roku szkolnym zadawała dużą ilość prac domowych w ramach przygotowań do Zwykłych Poziomów Czarodziejskich. Jedną z tych znanych prac domowych był projekt dotyczący księżyców Jowisza; Podczas jednej z lekcji wyraźnie stwierdziła, że księżyc Europa jest pokryty lodem (ice), ale Harry Potter albo źle ją usłyszał, albo błędnie napisał to jako myszy (mouse).


W 1998 roku była obecna podczas Drugiej Bitwy o Hogwart. Broniła Szkołę Magii i Czarodziejstwa przed Śmierciożercami. Jedna z uczennic pomagała się jej wydostać z budynku. 


Ciekawostki! 😊

1. Jej imię pochodzi od gwiazdozbioru lwa. 

2. Jej nazwisko brzmi podobnie jak angielskie słowo "sinister", które w tłumaczeniu oznacza "ponury" lub "złowieszczy".

3. Przez co najmniej pięć lat uczyła Astronomii. 

4. Potrafiła wyczarować Patronusa w formie mgły. 

5. Opanowała wiele zaklęć obronnych, co pozwoliło jej przeżyć bitwę. 


Pamiętacie tę postać? Dajcie znać w komentarzu! 


Brak komentarzy: