czwartek, 9 listopada 2023

#11 Potterowy czwartek z...

Drodzy Czarodzieje! 🔮

Dziś naszym gościem jest...Bathsheda Babbling


Urodziła się w Wielkiej Brytanii około 1977 roku w rodzinie czarodziejów o prawdopodobnie czystej krwi. W wieku jedenastu lat trafiła do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, zostając przydzielona do jednego z czterech domów.
Swoją różdżkę odziedziczyła bądź kupiła w sklepie Ollivandera na ulicy Pokątnej. Będąc na trzecim roku wybrała Starożytne Runy jako przedmiot dodatkowy, z którego miała dobre wyniki (z 
SUMów i OWUTEMów).

Przed rokiem 1993 rozpoczęła naukę w Hogwarcie (dyrektorem był wówczas Albus Dumbledore). Przedmiot, którego uczyła był uważany za jeden z najtrudniejszych, ale i za niezbyt popularny. Podczas zajęć posługiwała się sylabariuszem Spellmana.  
W 1994 roku kontynuowała pracę nauczycielki Starożytnych Run w Hogwarcie. Prawdopodobnie była jedną z obecnych na uczcie powitalnej 1 września, dzięki czemu widziała jak nowi uczniowie zostają przydzieleni do domów.

31 października Profesor Babbling była świadkiem, jak Czara Ognia wybiera Fleur DelacourViktora KrumaCedrica Diggory i Harry'ego Pottera na Mistrzów Turnieju. 

Bacznie przyglądała się wielu innym wydarzeniom z życia szkoły, między innymi podziwiała wejście delegacji z Beauxbatons i Durmstrangu na Turniej Trójmagiczny oraz przyglądała się zmaganiom zawodników. Bardzo zszokowała ją nagłą śmierć Cedrika Diggory. 

Wraz z personelem Hogwartu pojawiła się na Balu Bożonarodzeniowym w 1994 roku. Miała na sobie piękną, czerwoną suknię. Ukradkiem obserwowała jak Albus Dumbledore zaprasza do tańca Minervę McGonagall. Uśmiechnęła się, gdy nauczycielka transmutacji przyjęła zaproszenie. 

Uczestniczyła w świątecznym spotkaniu Klubu Ślimaka, którym przewodził Horacy Slughorn, a na którym pojawił się również Draco Malfoy. 

Zawsze z zainteresowaniem przyglądała się zagranicznym uczniom i uśmiechała się ciepło, gdy Albus Dumbledore witał Igora Karkarowa jak przyjaciela


W 1997 roku nadal uczyła Starożytnych Run, a w 1998 roku brała udział w Bitwie o Hogwart i pomagała w walce ze Śmierciożercami. Profesor została zabita, prawdopodobnie za pomocą Zabójczej Klątwy, ponieważ nie wykazywała żadnych oznak obrażeń. 

Profesor Babbling po tym jak Śmierciożercy zyskali władzę i posady w Hogwarcie nie została zwolniona z pracy, co może świadczyć o tym, że była znakomitą czarownicą, która bardzo profesjonalnie podchodzi do swojej pracy i jest prawie niezastąpiona. 


CIEKAWOSTKI 😊

1. Hermiona Granger uważała jej zajęcia są ciekawe. 

2. Była obecna podczas przedstawienia nowej nauczycielki Obrony Przed Czarną Magią — Dolores Umbridge. 

3. Na co dzień ubierała się na czarno.

4. Była bardzo inteligentna. 
Pamiętacie tę postać? Dajcie znać w komentarzach! 


Brak komentarzy: