czwartek, 2 listopada 2023

#10 Potterowy czwartek z...

Drodzy Czarodzieje! 🔮


Dziś naszym gościem będzie...Septima Vector


O wczesnym życiu Septimy niewiele wiadomo. W młodości uczęszczała do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie i dobrze radziła sobie z numerologią i bardzo możliwe, że zdawała nawet rozszerzenie z tego przedmiotu. Inną opcją jest to, że uczyła się numerologii ,,na własną rękę" w domu, ale wtedy prawdopodobnie nie opanowała by jej na tak wysokim poziomie. Jej zajęcia odbywają się w sali numer 7A na siódmym piętrze. 


Jej biuro prawdopodobnie znajdowało się jednak w innej części szkoły. Najprawdopodobniej była świadkiem przydzielenia Harry'ego Pottera do Gryffindoru. Nauczała Hermionę Granger numerologii, której ten przedmiot stał się ulubionym. 

Innymi zajęciami, których uczyła w Hogwarcie, były Zaawansowane Badania Numerologiczne. Klasa, w której odbywały się te zajęcia, znajdowała się na pierwszym piętrze budynku. 
1 września 1994 roku nie zadała pracy domowej, co było nie lada niespodzianką i zaskoczeniem dla wszystkich. 

Mówi się, że była obecna, gdy przybyli goście z Beauxbatons i Durmstrangu, z powodu Turnieju Trójmagicznego, który odbywał się w szkole oraz na balu bożonarodzeniowym i uczcie upamiętniającej Cedrika Diggory. Przez uczniów jest postrzegana jako bardzo surowa i wymagająca nauczycielka. 
Jest bardzo towarzyska i utrzymuje bardzo dobre relacje z personelem Szkoły Magii i Czarodziejstwa. 


Ciekawostki! 😊

1. Umie rzucać zaklęcie ,,Lumos" oraz "Lumos Solem". 

2.  Potrafi zajmować się mandragorami.

3. Zna zaklęcia ogłuszające i jest w stanie się nimi posługiwać. 

4. Jest znana z zadawania długich i skomplikowanych wypracowań.


Lubicie Septimę? Dajcie znać w komentarzu! 

Brak komentarzy: